З України дивитися виставу «Shen Yun», яка відбулася в Берліні, поїхала група з 40 чоловік. Це були люди абсолютно різних професій, віку та з різних українських міст. Кістяк групи становили діти з одеської музичної школи, їхні матері та викладач цієї ж школи.
У Берліні виступ показували тричі з п’ятниці по неділю в «Icc-berlin». Будівля мені нагадала київський палац «Україна», тільки, напевно, трохи більша. Наша група потрапила на суботню виставу, і потім деякі, включаючи мене, ще відвідали шоу в неділю.
Шоу складалося з 22 номерів. Перший називався «Заснування династій» і порушив одвічну тему Добра і зла. Взагалі ця тема виступів, напевно, була однією з головних.
Мені найбільше запам’яталися виступи з елементами демонстрації бойових мистецтв: різні стрибки з у-шу, акробатика тощо. Причому все це зовсім не несло в собі негативу чи агресії. Особливо запам’ятався виступ з бойовими віялами («Охорона імператора Цін»). І, мабуть, виступ «Тренування бойових навичок на полігоні». Видовищно, благородно, водночас не було пихатості.
Вразили співаки, які співали без мікрофона, та їхній голос був, як на мене, дуже сильним (я сидів у 32-му ряді). Також сподобалися танці, в яких брали участь тільки дівчата і жінки. Це танок сніжинок, танець лотоса. Дуже красиві рухи, жіночі вбрання. І ніякої вульгарності.
Були виступи про сучасний Китай. Запам’ятався виступ про молоду пару. Він став міліціонером. Далі їх шляхи розійшлися. Через деякий час дівчина дізналася про Фалунь Дафа – вид цигун, який тоді був дуже популярний у Китаї – і почала практикувати. Проте потім компартія вибрала собі об’єктом для репресій практикуючих по цій школі самовдосконалення, і дівчину стала переслідувати міліція. Несподівано вона зустріла того хлопця (міліціонера) і… В історії все закінчилося добре :)
Дуже сподобалася історія про короля мавп, який накоїв лиха на небі, за що і поплатився. Але йому допомогла виправити свої помилки Богиня Милосердя. Були смішні виступи, наприклад про не звичайного ченця на ім’я Цзиґун, який врятував дівчину від хтивого вельможі вельми оригінальним способом. Сподобалися і танці народностей Китаю.
Особливу увагу звернув на саму атмосферу, створену виступами, адже артисти несуть свою енергетику глядачам. Атмосфера виступів показувала благородство виступаючих. Відчувалося що артисти, співаки, музиканти і танцюристи в звичайному житті дуже хороші люди.
Після невдач у Києві та Одесі це була моя третя спроба побачити Шень Юнь і цього разу успішна. Якщо буде можливість, поїду наступного року до Європи ще раз дивитися шоу. Програма оновлюється щорічно.
Якщо кому цікаво дізнатися про наш маршрут, то виїхали ми зі Львова, добиралися до Берліна через Польщу. Як факультатив нам ще провели екскурсії в культурних столицях Польщі та Німеччини – в Кракові та Потсдамі. Спасибі туроператору, все було чудово, проте Shen Yun був найкращим з того, що довелося побачити.
Автор відгуку: Євген Верес
Комментарии:
1 Comment(s)