У столицю Чехії — Прагу, з’їхалися практикувальники Фалуньгун із різних країн Європи і провели урочистий парад, який наповнив людей прекрасною надією. Багато хто відгукувався на заклик зупинити комуністичне переслідування практикувальників Фалуньгун у Китаї. Яскраве святкове дійство відбулося 29 вересня цього року.
Усього в урочистій ході взяли участь понад 1500 практикувальників Фалуньгун із 37 країн. Очолив парад оркестр Tian Guo**.
Потужна хода стартувала з майдану «Празький Град» — найбільшої президентської резиденції у світі (за площею) і найбільшим чинним замковим комплексом світу.
Далі маршрут ходи проліг крізь численні знамениті визначні пам’ятки, зокрема, через прикрашений 30-ма статуями середньовічний «Карлів міст» і Староміську площу, розташовану в історичному центрі Праги «Старе-Місто».
Далі хода досягла Вацлавської площі, однієї із найзнаменитіших і великих міських площ світу.
Практикувальники Фалуньгун несли в руках плакати: «Світ потребує Істини-Доброти-Терпіння» й «Зупинити переслідування Фалуньгун».
«У людей залишається глибоке враження, чудово. Мені подобається, дуже красиво», — каже турист із Німеччини.
Угорський турист: «Прекрасно, чудово, і людей повнісінько».
Пані Вероніка, відповідальна за особа з боку організатора параду, каже: «Вони, переживши все в комуністичному суспільстві, розуміють, наскільки ж комунізм порочний, він несе небезпеку для всього суспільства. Люди в Китаї зможуть багато чого змінити, якщо будуть здатні розібратися в ситуації і звертати увагу на права людини».
«Ми хочемо надихати китайців шукати правду і спонукати їх з’ясувати, що в Китаї врешті-решт відбувається, а також повернутися до китайських традиційних цінностей», — каже Вероніка.
Крістіан Нільсон, інженер зі Швеції, розповів, що він почав самовдосконалюватися по Фалуньгун у 2000 році. Тоді він почув, що практикувальники Фалуньгун зазнають жорстоких репресій у Китаї. Оскільки в це важко було повірити, у 2002 році він вирушив до Пекіна на площу Тяньаньмень із бажанням дізнатися про дійсність.
«Ми дійшли до площі (Тяньаньмень — прим. авт.), а потім поліцейські побачили наш плакат із жовтим тлом. Вони знали, що позначає жовтий плакат й одразу ж почали кричати: Фалунь Дафа! — каже Крістіан, — потім поліцейський дуже грубо кинув мене на землю й коліном наступив мені на груди, від чого я одразу ж став задихатися».
Враження ірландця: «Я дуже радий бачити таке розмаїття представників різних культур, які об’єднали свої зусилля. Не лише китайці, ще бачив людей зі Швейцарії, і з багатьох інших країн, чудово».
Alexander Zwieschowski, учений у сфері економіки та юриспруденції з міста Гамбурга (Німеччина): «Після початку самовдосконалення по Фалунь Дафа мій душевний стан став спокійнішим і рівнішим. Тоді як навантаження на роботі досить велике, я здатний зберігати тверезий розум, і це допомагає мені належним чином справлятися з робочими завданнями».
Метод Фалунь Дафа, ґрунтуючись на принципі істина, доброта, терпіння, наставляє людей удосконалювати свої моральні якості, а також тягнутися і прагнути добра. Цим і приваблює дедалі більше й більше європейців та американців (людей заходу — прим. авт.). Стройова хода відомим туристичним містом — Прагою, приваблювала з усіх боків безліч туристів, які, уповільнивши крок, зупинялися, дивилися на урочистість, поспішали фотографувати.
Переклад із китайської мови: Євген Верес
За матеріалами: телеканалу NTD
* Зупинити репресії: великий парад європейських практикувальників Фалуньгун у Празі (оригінальна назва статті китайською мовою).
** Tian Guo (天国) — буквальний переклад «небесна країна». Повна назва оркестру: European Tian Guo Marching Band, по-китайськи — 欧洲 天国 乐团.
Комментарии: